SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-06-2020 16:31

Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!)

Sakarya'da vatandaşların rahatlığı tedbirsiz davranması sebebiyle tablo olumsuza dönmeye başladı.

Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!)

Sakarya'da vatandaşın rahat tavırları sonucu aktif vaka sayısı yine 300'ün üzerine çıktı, günlük vaka ise 20'nin üzerinde seyrediyor.

TEDBİRLER YOK OLDU Türkiye'de normalleşme süreci vatandaşın tedbirsizliği sebebiyle olumsuz bir tabloyla başladı. Ulusal ve yerel basında cadde, sokak, kafe ve tüm mekanlarda çekilen maskesiz insanların fotoğrafları yayınlandı. Mesafe ve temas kurallarına riayet etmeyen vatandaşların etkileşimi, son günlerde vaka tablosuna net olarak yansıdı.

SIKINTILI YERLER

Özellikle Adapazarı merkez ve Serdivan Mavi Durak civarında oluşan insan yoğunluğu ile tedbirsiz davranışlar Sakarya'daki sayıları alt üst etti. Normalleşme sürecinin en başında 2'lere kadar düşen günlük vaka sayısı son veriye göre 20'lerin üzerinde seyrediyor. 200'e kadar düşen aktif vaka sayısı ise şu anda yine 300'ü aştı. Vakaların 70'ten fazlası SAÜEAH'ta tedavi görüyor.

TOPLAM ENFEKTE SAYIMIZ

En sıkı sorulan 'Kaç kişi enfekte oldu?' sorusunun cevabı olan sayı ise 2 bin 500'lere kadar ulaştı. Yetkililer toplu bulunulan alanlarda maske ve mesafe kuralına uyulması için uygulanan tedbirlerin uygulamasında artık sert davranıyor. Şehirde kurallara uyup evde kalan vatandaşların çabası, tedbirsiz davrananlar yüzünden sonuçsuz kalıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA