SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2023 20:20

Saadet Partisi İlçe Başkanı Murat Kefli hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu

Saadet Partisi Kaynarca İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tan, partilileriyle Kaynarca Cumhuriyet Savcılığına giderek Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli hakkında suç duyurusunda bulundu. Mustafa Tan daha sonra İlçe binasında basın açıklaması yaptı, kendisine ve ailesine hakaret edildiğini savunarak, “Bize yapılan hakaret ve küfür ile alakalı Savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve yargının bu meseleyi adil bir şekilde değerlendireceğine olan güvenimiz tamdır” dedi.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Murat Kefli hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu

HAKARETLER KÜFÜRLER DEMOKRASİYE

Kaynarcalıların demokratik haklarını sonuna kadar savunmaya söz veren Mustafa Tan, “Maalesef, Belediye Meclisi’nde Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli’nin bize söylediği  hakaretler, küfürler demokrasiye, meclis üyelerimize ve seçmenlerimize yöneltilmiştir. Bu çirkin saldırılara karşı sessiz kalmayacak ve halkımızın hakkını korumak için gereken adımları atacağız.

KARARLILIKLA HAREKET EDECEĞİZ

Halkımızın desteğiyle, adaletin yerine getirilmesi için kararlılıkla hareket edeceğimizi belirtiyor, yaşanan bu olumsuz durumu birlikte aşacağımıza olan inancımızı paylaşıyoruz” diye konuştu. 

Mustafa Tan’ın basın açıklaması şöyle: Sayın Basın Mensupları, Değerli Halkımız, 

1 Aralık Cuma günü yapılan olağanüstü Belediye Meclis ek bütçe toplantısında, halkımızın iradesini temsil eden Belediye Meclisi'nde maalesef yaşanan üzücü bir olayı kamuoyu ile paylaşma gereği hissediyoruz. Belediye Başkanı Murat KEFLİ, belediye meclis üyesi olarak benim kanuna aykırı olarak yapılmış işlemleri ifade ettikten sonara demokrasinin temel prensiplerine ve toplumsal değerlere yakışmayan bir tutum sergileyerek, bana ve aileme karşı hakaret ve küfürlü ifadeler kullanmıştır. 

Bizler, halkımızın iradesini temsil etme sorumluluğuyla hareket eden meclis üyeleri olarak, demokratik bir ortamda sağlıklı bir şekilde yapılan yanlışları konuşma, fikirlerimizi paylaşma ve muhalefet yapma hakkına sahibiz. Ancak, maalesef Belediye Başkanı Murat KEFLİ bu olumsuz tavırları ile demokrasinin temel ilkelerine ve halkın iradesine olan saygısının yokluğunu göstermiştir. 

Halkımızın hizmete, dürüstlüğe ve şeffaflığa olan güveni, bu tür olumsuz olaylarla sarsılmaktadır. Belediye Başkanı Murat KEFLİ’nin sergilediği tavır, sadece siyasi farklılıkları değil, aynı zamanda toplumsal uzlaşıyı da zedelemektedir. Demokratik değerlere olan saygının bir gereği olarak, bu tür davranışları kabul etmek mümkün değildir. 

Biz, halkımızın hizmetine adanmış ve şeffaf bir yönetim anlayışını benimsemiş olan bir belediye meclis üyesi olarak, bu tür olumsuz olayları kınıyoruz. Halkımızın güvenini kazanmak ve toplumsal barışı sağlamak adına, Belediye Başkanı Murat KEFLİ’yi bu tür çirkin davranışlardan kaçınmaya, demokratik değerlere saygı göstermeye davet ediyoruz. 

Ayrıca, Belediye Başkanı'nın, halkımıza ve Belediye Meclisi üyelerimize yaptığı hakaret ve küfürlü sözlerin ardından, sorumluluk bilinciyle görevinden istifa etmesini ve halkımızdan ve Belediye Meclisi üyelerinden özür dilemesini bekliyoruz. Bu adım, sadece şahsi bir özür değil, aynı zamanda demokrasiye ve toplumsal uzlaşıya verilen bir değer ifadesi olacaktır. 

Son olarak, halkımıza şunu belirtmek istiyoruz: Bizler, demokratik değerlere bağlı kalarak, hizmet etmeye ve toplumsal uzlaşıyı güçlendirmeye devam edeceğiz. Belediye Başkanı Murat KEFLİ’nin sergilediği tavırlar, bizleri ve halkımızı yıldırmayacak; aksine, daha fazla birlik ve beraberlik içinde çalışmamıza vesile olacaktır. 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.
Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Mustafa TAN

 

Sedat BaltaSedat Balta