KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-10-2023 09:35   Güncelleme : 21-10-2023 10:14

Adalı Kadın Yazarlar'dan okullarda edebiyat gösterisi

Aralarında Kaynarcalı öykü yazarı Nalan Aşkın'ın da bulunduğu, Türkiye Yazarlar Birliği çatısı altında faaliyet gösteren 'Adalı Kadın Yazarlar' öğrencilerle buluştular.

Adalı Kadın Yazarlar'dan okullarda edebiyat gösterisi

Adalı Kadın Yazarların 10'u Sapanca Anadolu Lisesinde, 4'ü Nazmiye - Ömer Sözer Ortaokulunda gençlerle bir araya geldi.

TYB çatısı altında faaliyet gösteren Adalı Kadın Yazarlardan 14'ü, öykü yazarı Arzu Özdemir başkanlığında, hemşehrimiz Fevziye ve (Emekli öğretmen) Niyazi Solmaz'ın kızları, öykü yazarı Nalan Aşkın,deneme yazarı Filiz Toklu, yemek yazarı Gülsen Yıldız, araştırmacı yazar Necla Dursun, roman yazarı Neslihan Cebesoy, şair Nursel Camcı, şair Selma Meriç, deneme yazarı Semra İmamoğlu ve şair Yadigar Ataman Sapanca Anadolu Lisesinde; masal yazarları Büşra Koç Özden, Elif Alp, Mine Üye ve Tülay Sayan ise Nazmiye - Ömer Sözer İlk ve Ortaokulunda gençlerle bir araya gelerek edebiyat matinesi gerçekleştirdiler.

Şiirlerin, öykülerin, denemelerin eser sahipleri tarafından seslendirildiği, çocukların masalların coşkusuyla hayal dünyasında dolaştığı her iki etkinlikte, Adalı Kadın Yazarlar, gençlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadılar. Adalı Kadın Yazarlar Birligi Başkanı Arzu Özdemir, etkinliğin sonunda, yazarları gençlerle buluşturan Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz ile etkinliğe zemin hazırlayan TYB Sakarya Şubesi Başkanı Fahri Tuna'ya çok teşekkür ederken, gençlerin edebiyata büyük ilgi göstermelerinden de büyük mutluluğuk duyduğunu belirtti. Her ay bir ilçede edebiyat matinesi gerçekleştirmeyi hedefleyen Adalı Kadın Yazarların, Kasım ayında Erenler ilçesinde gençlerle buluşacakları belirtildi.

Sedat BaltaSedat Balta