GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-10-2023 10:33

Özel Halk Otobüsleri 65 yaş üstünü ücretsiz taşımayacak açıklaması!

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş, "Her ayın ilk 4 günü dışında kalan günlerde 65 yaş üstü vatandaşları ücretsiz taşımayacağız. Lüftfen kamu araçlarını (Belediye otobüslerini) kullansınlar" dedi.

Özel Halk Otobüsleri 65 yaş üstünü ücretsiz taşımayacak açıklaması!

Özel Halk Otobüsleri 65 yaş üstünü ücretsiz taşımayacak açıklaması!

TÖHOB üyeleri, Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) içlerinde 65 yaş üstü vatandaşların da olduğu ücretsiz taşıma hakkı olan 18 farklı grup hakkında karar almak için bir araya geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının özel halk otobüslerine olan desteğini yetersiz bulduklarını belirten otobüs şoförleri, söz konusu desteklerin sadece 2 günlük maliyetlerinine denk geldiğini ifade etti.

TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, konuşmasında kendilerinin bugüne kadar fedakarlık yaptığını fakat zorlandıklarını belirterek, "Şehit ve gazi aileleri, emniyet ve basın mensuplarının ücretsiz taşımadan sürekli yararlanabilecekler. Bakanlığın verdiği 2 günlük taşıma desteğine biz de 2 günlük bir fedakarlık yapalım. Daha önce açıkladığımız dört grup dışında kalan ve ücretsiz seyahat hakkı olan 18 farklı gruptaki yolcularımızı her ayın 1'i ile 4'ü arası taşıyalım. Geri kalan kısımdan da rica ediyorum. Lütfen kamu araçlarını kullansınlar. Türkiye genelindeki tüm özel otobüsler yalnızca ayın 1'i ile 4'ü arası ücretsiz yolcu taşıyacak. Geriye kalan 26 gün taşımayacak"

Sedat BaltaSedat Balta