GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2023 14:29

Kaynarca'da 4 bin metre içme suyu yenilendi

Büyükşehir Belediyesi, Kaynarca’nın muhtelif noktalarında hayata geçirdiği projelerle ilçenin altyapısını güçlendirmeye devam ediyoruz açıklaması yaptı. Topçu Mahallesi’nde tamamlanan proje kapsamında bölgenin 4 bin metrelik içme suyu hattı yenilendi.

Kaynarca'da 4 bin metre içme suyu yenilendi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Kaynarca Topçu Mahallesi’nde tamamladığı altyapı çalışmaları ile bölgenin eskiyen ve yetersiz gelen 4 bin metrelik içme suyu hattını yeniledi. Ekiplerin yoğun bir şekilde çalışarak hızla tamamladığı proje ile bölgenin içme suyu sorunları çözüme kavuşacak. Özellikle yaz aylarında artan nüfus ile birlikte bölgeye yetersiz gelen içme suyu, güçlü altyapı sayesinde uzun yıllar boyunca kesintisiz şekilde musluklara taşınacak.

Ciddi oranda su tasarrufu sağlanacak

Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Kaynarca bölgemizin altyapı sorunlarına Büyükşehir Belediyesi olarak çözüm olmaya devam ediyoruz. Topçu Mahallesi’nde hızla tamamladığımız içme suyu hat yenileme çalışmaları ile bölgede özellikle yaz aylarında su kullanımının artması ile yaşanan sorunları kalıcı şekilde çözüme kavuşturduk. Proje kapsamında yenilediğimiz hat ile aynı zamanda ciddi oranda su tasarrufu da sağlayacağız. Kaybına izin vermediğimiz her bir damla suyu vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız” ifadeleri kullanıldı.

Sedat BaltaSedat Balta