GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2023 08:58

Harç yapım malzemesi üreten 6 firmada usulsüzlük!

Sakarya’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü denetim personellerinin  raporlarına göre 6 firmada beton üretiminde kullanılan kum, çakıl, kırmataş gibi malzemelerin genel adı olan Agrega’da usulsüzlük tespit edildi. Firmalara ceza kesildi, üretim durduruldu, firmalardan malzeme alanlar uyarıldı.

Harç yapım malzemesi üreten 6 firmada usulsüzlük!

KURUM İLAN ETTİ

Duyuruda, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü denetim personellerinin yaptığı denetimler sonucu uygunsuzluk tespit edilmesi durumunda 7223 sayılı Kanun’un 24üncü maddesine dayanılarak hazırlanan Ürünlerin Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Çerçeve Yönetmeliğinin 20nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine istinaden kamuoyunun bilgilendirilmesi hükme bağlanmıştır” denildi.

HARÇ YAPIM MALZEMESİ

Buna göre  Harç yapımı için kullanılan malzemelerinde uygunsuzluk ve kusur tespit edilirken, “7223 Sayılı "Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu"nun 13üncü maddesinin birinci fıkrası ve 7nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi hükümlerine aykırılık” hükmüne bağlı olarak işlem yapıldı.

 ÜRÜNLER PİYASADAN ÇEKİLDİ, ALANLAR UYARILDI

6 firmaya idari para cezası uygulanırken teknik düzenlemede belirtilen şekilde uygunsuzluğu ortadan kaldırmak da dahil olmak üzere, ürünün uygun hale getirilmesini veya ürünün bir risk oluşturmamasını sağlamak, Ürünün piyasada bulunmasını önlemek ve Risk altındaki tüketicileri derhal biçimde uyarma kararı alındı.

 MÜDÜRLÜĞÜN İLAN ETTİĞİ O FİRMALAR İSE ŞUNLAR;

Admin

Sedat BaltaSedat Balta