GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2023 12:35

Ana cadde üzerinde asfalt öncesi kazıma çalışmasına başlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen asfalt kazıma makinası Aydın Petrol mevkiinden itibaren çalışmaya başladı. İlçe merkezindeki yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki ana cadde kazınıp kod seviyesine getirildikten sonra alt yapı malzemesi serilip asfaltlama yapılacak.

Ana cadde üzerinde asfalt öncesi kazıma çalışmasına başlandı

İller Bankası tarafından ihalesi yapılan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki 400 günde bitmesi gereken kısmi kanalizasyon ve arıtma projesinin  gecikmesi halk tarafından yoğun eleştiri ve tepkiyle karşılanıyor.  

TOZ VE ÇAMURA TEPKİ

Bu süreçte halka sağlıklı bilgilendirme yapılması sonucu oluşan belirsizlik de öfkeyi artırdı. Esnaflara ve halka yaz sezonunun başında başlayan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağının açıklanmasına rağmen alt yapı çalışmasının sürekli kesintiye uğraması, müteahhit firmanın 4 taşeron değiştirmesi, ekiplerin azlığı gibi nedenlerle 5 aydır bitmeyen çalışma esnafın maddi kaybına vatandaşların toz ve çamurla birlikte yaşamak zorunda bırakılmasına, araçlarda masrafa neden oldu. 

NE ZAMAN BİTECEĞİ BELİRSİZ

Sabrı taşan Kaynarcalılar şimdi bir an önce ana caddenin asfaltlanması bekliyor. Diğer cadde ve sokaklardaki alt yapı çalışması ile arıtma tesisinin ne zaman bitirileceği ise belirsizliğini koruyor. 

Sedat BaltaSedat Balta