SİYASET
Giriş Tarihi : 15-01-2024 09:33

AK Parti'de başkan adayları ay sonuna kadar açıklanacak

AK Parti’nin yerel seçim manifestosu ve aday tanıtımının tarihi bugün netlik kazanacak. Ocak ayının sonuna kadar tüm belediye başkan adayları açıklanmış olacak. Adayların gözü kulağı bugün Ankara’da olacak

AK Parti'de başkan adayları ay sonuna kadar açıklanacak

48 İL İÇİN TARİH…

AK Parti, 7 Ocak'ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında 15'i büyükşehir olmak üzere 26 belediye başkan adayını açıklamıştı. 48 il adayı için gözler Ankara'ya çevrildi. Ankara'da yapılacak aday tanıtım töreninde sadece il belediye başkan adayları açıklanacak. İlçe belediye başkan adayları için çalışmalar ise devam ediyor. İlçe belediye başkan adaylarının da Ocak ayı sonuna kadar açıklanması planlanıyor.

İLÇELER AYRI AYRI AÇIKLANACAK

AK Parti’de il belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından Genel Başkan Yardımcıları nezdinde ilçe belediye başkan adayları açıklanacak. Ardından tam saha çalışmaları hız kazanacak. Özellikle ramazan ayı da çok iyi değerlendirilecek. İftar ve sahur programları ile seçmenle bir araya gelinecek.

DEPREM İLLERİNDE BÜYÜK DEĞİŞİM

6 Şubat depreminde büyük yıkımın yaşandığı deprem illerinin belediye başkanlarında büyük değişim yapılması bekleniyor. Özellikle depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş ve yıkımın yoğun olduğu Malatya ile Adıyaman'da mevcut belediye başkanı ile yola devam edilmeyeceği öğrenildi. Depremle yıpranan başkanlar yerine deprem illerini kalkındıracak, dirençli ve sağlam şehirlerin kurulmasında öncülük edecek adaylar gösterilecek. Deprem illerindeki söylem de dirençli şehirler üzerine olacak.

AÇIKLANACAK İLLER

Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Sakarya, Şanlıurfa Tekirdağ, Trabzon, Van, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bilecik, Burdur, Bolu, Çorum, Mardin, Hakkâri, Iğdır, Kırşehir, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Zonguldak, Gümüşhane, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Uşak ve Yozgat.

Sedat BaltaSedat Balta