SİYASET
Giriş Tarihi : 27-11-2023 09:13

AK Parti Kaynarca teşkilatı temayül yoklamasına katıldı

AK Parti'den Kaynarca Belediye Başkanlığı için aday adayı olan 7 isim temayül seçiminde yarıştı. AK Parti yönetim kurulu, gençlik ve kadın kolu yönetim kurulları, mahalle temsilcileri, belediye meclis üyeleri oy kullanmaya gitti. Belediye başkanınından memnun musunuz sorusu ve iki aday önerisi yanıtlandı. Belediye Başkanı Murat Kefli doğal aday olduğu için temayüle dahil edilmedi.

AK Parti Kaynarca teşkilatı temayül yoklamasına katıldı

Türkiye'de aynı anda gerçekleşen Teşkilat Temayül Yoklaması'nda komisyon Başkanlığını Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı,  Düzce Milletvekili Ayşe Keşir yaptı. Ayrıca komisyonda Kocaeli Milletvekili Saadettin Hülagü, Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Bingöl Milletvekili Zeki Korkutata ve Merkez MYK üyesi Betül Gürlük görev aldı.

DEĞERLENDİRMEDE BULUNDULAR

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve aday adayları temayül yoklaması hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

BİN 734 KİŞİ

AK Parti İl Başkanı Yunus Tever; ““Temayül yoklamaları AK Parti’de her dönem, her seçim sürecinde Cumhurbaşkanımızın yön veren bir yoklama süreci. Teşkilatımıza ‘ belediye başkan adayı, ilçe belediye başkan adayı olarak kimi görmek istersiniz’ diye soruyoruz. Şu anda bin 734 teşkilat mensubumuz oy kullanıyor. Temayül sonucunu partimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Sedat BaltaSedat Balta