Advert
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-03-2020 13:12

Ziraat Odası Başkanı köylerde karantina tehlikesine dikkat çekti

Kaynarca çiftçisi üretmeye devam ediyor. Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar "Köy karantinası tarımsal üretime darbe vurur."

Ziraat Odası Başkanı köylerde karantina tehlikesine dikkat çekti

Koronavirüs tehlikesi bir çok sektörde üretimin durmasına ve  yol açarken kriz tarımsal ürünlerin ne kadar yaşamsal değerininin olduğunu da gösterdi. Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, Kaynarcahaber'e yaptığı açıklamada, ilçede tavuk eti, kırmızı et, süt, yumurta gibi hayvansal üretimin sürdüğünüğü bitkisel ürünlerin de ekimine başlandığını ifade etti. Çakar, köylerde karantina tehlikesine de dikkat çekti. 
Kaynarca çiftçisinin virüsün dünyayı ve ülkemizi vurduğu içinde yaşadığımız günlerde tarlasını, toprağını, işlemeye, hayvanına bakmaya devam ettiğini belirten Oda Başkanı İbrahim Çakar, "Kaynarca Ziraat Odası olarak çiftçimize gerekli mısır, ayçiçeği tohumu tedariki, ilaç, fındık yaprak gübresini tedarik ediyoruz. Oda olarak çalışmalarımızı sabah saat 1.00 ile 17.00 saatleri arasında sürdürüyoruz. Büyükşehirlerdeki insanlarımızın gıda ihtiyacını sağlamak için eskiden olduğu gibi bu zor günlerde de çiftçimiz fedakarca üretimini sürdürecektir. 
KARANTİNA OLURSA ÜRETİM DURUR
Ancak bir tehlikeye dikkat çekmek istiyorum. Kentlerden, yurtdışından köylerine geri dönenler ve köylerimize yerleşen yeni hemşehrilerimiz virüsün yayılmaması için 14 gün evde karantina süresine özellikle dikkat etmelidir. Aksi halde başka illerde yaşanan köyün karantinaya alınmasına neden olabilecektir ki bu da üretimin durması, sütümüzü satamamak, tarlamıza gidememek anlamına gelir. Böyle bir yıkıma karşı önlem almak için özellikle muhtarlarımız ve halkımız duyarlı olmalıdır" diye konuştu. / Sedat Balta - Kaynarcahaber.com

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA