GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2023 12:46

Sosyal medyada yorum yaparken dikkat!

Aralarında Sakarya'dan M.E'nin ve Zafer Partisi Çarşamba eski ilçe başkanının da bulunduğu 27 kişi Ankara merkezli yapılan operasyonda, mültecilere yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.

Sosyal medyada yorum yaparken dikkat!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca sosyal medya platformlarında 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden' ve 'halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayan' paylaşımlar yaptığı belirlenen toplam 27 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan isimler arasında Samsun'da Zafer Partisi Çarşamba eski İlçe Başkanı Efe Emirhan Konaşoğlu'nun da yer aldığı öğrenildi.

Yapılan açıklamada, açık kaynak araştırmalarında internette ve sosyal medyada kullanılan nefret söylemleriyle ’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ’halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ niteliğinde paylaşımlar yapıldığı tespit edildiği belirtildi.

Adı geçen sosyal medya paylaşımlarına ilişkin şüpheliler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen ’halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ’halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçlarından soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Sedat BaltaSedat Balta