GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-01-2021 19:26

O tarlalar yağışta su altında kalıyorlar

Kaynarca'nın kuzeyinde Acarlar Longozu çevresinde yer alan ekili topraklar su altında kaldı. Turnalı köyümüzde yaşayan vatandaşlar, "Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız sorunumuzu bizzat gelerek görmüşlerdi. Ancak geçen yıldan bu yana herhangi bir çözüm üretilmedi" dediler.

O tarlalar yağışta su altında kalıyorlar

Kaynarca'da yağmurun ardından su kanalının taşması sonucu ekili tarım arazileri, sular altında kaldı. Kaynarca ilçesinde etkili olan yağışlar her zaman olduğu gibi su kanallının taşmasına neden oldu. Kanalın taşması sonucunda hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşların ürünleri su altında kaldı.  

BÜYÜKŞEHİR SORUNA ÇARE BULSUN

Turnalı Köyü sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'den soruna çözüm bulmasını istedi. Vatandaşlar, "Geçtiğimiz yıl yaşanan sel olaylarının ardından Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri ziyaret etti. Biz artık ziyaret değil çözüm istiyoruz. Tarıma önem verdiğini her fırsatta dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin su kanallarından kaynaklanan taşkınlara çözüm bulacak gücü var. Çiftçi yağmur yağsa da sorun yaşıyor yağmasa da. Bu durumun artık bir çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bizler olay olduktan sonra ziyaret edilmek değil sel ve su baskınlarına çözüm istiyoruz” diyerek Yüce’den yardım istediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA