EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-04-2020 18:03

Kepenkler açılana kadar fatura yok

Hizmetleri geçici süreyle durdurulan işletmelere 3 ay boyunca sayaç okuması yapılmayacağını açıklandıdı. 150 bin işletmeye Nisan, Mayıs, Haziran aylarında elektrik ve doğal gaz faturası gönderilmeyecek. Esnaflar, elektrik, doğalgaz tüketimi olmadığı halde fatura gönderme kararına tepki göstermişlerdi. Bakanlık bu kararıyla geçte olsa yanlıştan dönmüş oldu.

Kepenkler açılana kadar fatura yok

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında faaliyetleri geçici süreyle durdurulan işletmelere elektrik ve doğalgaz faturası gönderilmeyecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı televizyon programında "Genelgelerle faaliyetleri geçici olarak durdurulan işletmelerin üç ay boyunca sayaçları okunmayacak. Herhangi bir sıkıntıya mahal vermeyeceğiz" dedi. Genelge kapsamında 81 ilde faaliyeti durdurulan tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile kafe, internet kafe, her türlü oyun salonları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerine kepenkler açılana kadar fatura gönderilemeyecek.

 

 

 

SÜRE UZAYABİLİR

 

Karar şu an için Nisan, Mayıs, Haziran aylarını kapsarken, tedbirlerin uzatılmasına yönelik ilave bir karar alınırsa bu süre uzatılabilecek. Söz konusu işletmelere yanlışlıkla fatura gönderildiyse işletmeler Enerji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) şikayetlerini iletebilecek.

  

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA