EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-06-2020 18:47

KASİAD Başkanı Kaymak'tan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına çağrı

KASİAD Başkanı İsmail Kaymak emlak ve piyasasındaki artan talebi fırsatçılığa dönüştüren meslektaşlarının bunu fırsata çevirdiğini belirterek eleştirdi; Kaymak, pandemi süresince 3 ay ertelenen Otopark Yönetmeliğin 6 ay daha ertelenmesini talep ettiklerini belirtti. Kaynarca Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmail Kaymak'ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

KASİAD Başkanı Kaymak'tan Çevre ve Şehircilik Bakanlığına çağrı

KASİAD BAŞKANI KAYMAK’TAN ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINA ÇAĞRI

Kaynarca Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmail Kaymak'ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:  "inşaat sektörü için pandemi dönemi ve onun öncesinde yaşanan durgunluklar inşaat sektöründe çok derin bir yara bırakmıştır. Sektörde faaliyet gösteren müteahhitlerimiz o dönemde değerine satamadıkları dairelerin çoğunu maliyetine veya zararına satmak zorunda kalmışlardır.

FIRSATA DÖNÜŞTÜRDÜLER

Hükümetin piyasaları hareketlendirmek için devlet bankalarından kullandırmaya başladığı düşük maliyetli konut kredisinden sonra emlak ve konut piyasasında yeniden bir hareketlenme ve talep oluştu.

Bunu fırsata çeviren bazı meslektaşlarımız ellerindeki daire fiyatlarına hemen zam yapmışlardır. Bunu doğru bulmuyoruz.

6 AYLIK ERTELEME TALEP EDİYORUZ

Çevre bakanlığımızın 24 Mart 2020 tarihinde yürürlüğe giren 31078 sayılı otopark yönetmeliği üç ay süreyle ertelenmişti. 30 Haziran 2020 ‘de yürürlüğe girecek yönetmeliğin pandemi döneminde bitirilemeyen ve yapımı devam eden, imalata başlanamamış projelerden dolayı 6 aylık ek erteleme süresi talep ediyoruz. 

NELER SÖYLENDİ?
@
djaATlSYfFOxBtPU 9 ay önce
FyfNmzEWvj
xyJkfSWatdjLCpZ 9 ay önce
wOovPgfFjqTcXpS
rKktXShvQ 10 ay önce
LGghiUcoFSV
vxweQNmopsBDGqW 10 ay önce
TzQqNcYLlPbDmpVd
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA