Advert
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-04-2021 07:25

Karaman Valiliği zincir market kararı Kaynarca'da da uygulansın

Karaman Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu bugün almış olduğu kararla zincir marketlerde gıda dışındaki ürünlerin satışına yasak getirdi. Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan da bir çok oda başkanı gibi kararın Sakarya'da da alınmasını istedi.

Karaman Valiliği zincir market kararı Kaynarca'da da uygulansın

Zincir Marketlere Yasak Geldi

Karaman Hıfzıssıhha kurulu bir hafta önce  almış olduğu kararla zincir marketlerde gıda dışındaki ürünlerin satışına yasak getirdi. Cumartesi ve Pazar günlerinde açık olmayan hırdavat, ayakkabı, giyisi gibi ürünleri satan esnafın haksız rekabete kurban olmaması için zincir marketlerde bu ürünlerin satışını yasakladı. 

Hafta içinde yapılacak olan denetimlerde zincir marketlerde yasaklanan ürünlerin satıldığı tesbit edilmesi halinde cezai işlem yapılacağı belirtildi.

Karaman Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı

Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Mehmet Alpaslan IŞIK Başkanlığında kurul üyelerinin katılımı ile toplanmış olup, aşağıda belirtilen kararın alınması uygun görülmüştür.

1- İlimizde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapan işletmeler kapalı olup; haksız rekabetin önlenmesi amacıyla hafta sonu açık olan marketlerin bu reyonlarının veya bunların bulunduğu katların 17.04.2021 tarihinden itibaren satışa kapatılmasını, 

2-Hafta sonu açık olan marketlerde; vergi denetmenleri ve İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri tarafından yapılacak denetimlerde ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışının yapıldığının tespit edilmesi halinde Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine,
Oy birliği ile karar verilmiştir.

Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan'ın konuyla ilgili paylaştığı yazı fotoğraf şöyle:

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA