SİYASET
Giriş Tarihi : 22-10-2020 13:33

CHP, Kaynarcalı kadınları destek vermeye davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Kadın Kolları tarafından 5 Ekim’de Taraklı ilçesinden başlayan ve İstanbul Sözleşmesini ele alan, “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” projesi Kaynarca’da gerçekleştirilen toplantıyla devam etti.

CHP, Kaynarcalı kadınları destek vermeye davet etti

İstanbul Sözleşmesi hakkında bilgilerin aktarıldığı toplantıya CHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu,Avukat Özlem Zengin, il-ilçe yöneticileri ve kadınlar katıldı. 
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR 
“İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” projesi hakkında bilgilendirmede bulunan İl Kadın Kolları Başkanı Çeroğlu, “Sakarya genelinde, farklı ilçelerde toplantılar düzenleyerek, halkımızı İstanbul Sözleşmesi hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyoruz dedi.”Biz Size Geldik “sloganıyla başlattığımız bu hareketle kadınlara hakları olduğunu hatırlatmak istiyoruz ,dedi.Bununla beraber Kadın mağduriyetlerinin, cinayetlerinin, istismarların, şiddetinin sadece bizim sorunumuz olmadığının farkına varılmasını ve bu konuda herkesin sesini yükseltmesini bekliyoruz diyen Azize Çeroğlu, "Bizler CHP olarak kadınları ve haklarını savunmaya devam edeceğiz” dedi.
AVUKAT ÖZLEM ZENGİN BİLGİ VERDİ
Avukat Özlem Zengin, sözleşmenin uluslararası insan hakları sözleşmesi olduğunu belirtti. Sözleşmeye “Türk aile yapısını bozuyor “ diye karşı çıkan kesimin  içeriği bilmeden karşı çıktığını, sözleşmenin amacının kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetten arınmış bir toplum yaratmak olduğunu söyledi.
TOPLANTIYA DAVET ETTİ
CHP Sakarya İl Kadın Kolu Başkanı Azize Çeroğlu, "16 ilçede konuğu olduğumuz kadınları 24 Ekim Cumartesi günü saat 13.00 da Şemsiyeli Park'ta,Chp Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ‘nın da katılımıyla daha  güçlü bir şekilde buluşup haklarımızdan ve yaşamlarımızdan vazgeçmeyeceğini söylemeliyiz" diye konuştu. 

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA