EKONOMİ
Giriş Tarihi : 11-05-2020 18:00   Güncelleme : 11-05-2020 20:39

Berberler 51 gün sonra yeniden...

Kaynarca'da 11 Mayıs'ta yeniden faaliyete başlayan berberler 51 gün sonra ilk kez ellerine makas ve makine alıp traş yaptılar.

Berberler 51 gün sonra yeniden...

1 Mart'ta alınan yasak kararıyla birlikte berberler  kapılarını kapatmıştı. Normalleşme sürecinin devreye alınmasıyla birlikte ilk açalan berberler, güzellik merkezleri ve AVM'ler oldu.

KURALLAR ŞÖYLE * Berber ve kuaförler için de şu kurallar geçerli olacak: * Randevu sistemiyle çalışılacak ve saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet verilecek. * Aynı anda yan yana iki koltukta müşteri alınmayacak. * İş yerinde en fazla bir müşteri bekleyebilecek. Çalışanlar mutlaka maske kullanacak. Müşteriler ise işlem süresince maske kullanacak ancak yapılacak işlemin özelliğine göre maskeyi çıkarabilecek. * Kullanılan tüm malzemeler hizmet sunumuna başlamadan önce yapılacak temizliğin ardından dezenfekte edilecek. Bu işlem her müşteri için tekrarlanacak. * Saç kesimi, yıkama, boyama gibi hizmetler esnasında kullanılan havlu, önlük gibi malzemeler tek kullanımlık malzemeler olacak ya da her müşteri için ayrı malzeme olması sağlanacak. Müşteriler isterse kendi havlusunu ve eşyasını yanında getirebilecek. * Berberlerde jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılmayacak. Makinayla kısaltmaya izin var. * Kadın kuaförleri ve güzellik merkezlerinde ise cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj yapılamayacak.

NELER SÖYLENDİ?
@
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA